Zavolejte nám pro konzultaci zdarma

+420 604 208 450

Venkovní terasy

  • Velmi estetické pozesení u rodinných domů
  • Přírodní materiál
  • Dotváří v zahradě soulad s přírodou

Objevte kouzlo finské borovice, sibiřského modřínu nebo jihoamerických dřevin. Vaše dřevěná podlaha na terasu bude v tomto provedení naprosto dokonalá. Dřeva Ipe a Merbau obsahují přírodní oleje, které působí jako vnitřní impregnace a chrání dřevo před rozpraskáním a škůdci. Dřevo Merbau patří navíc mezi nejkvalitnější materiály vůbec. Řadí se mezi nejstabilnější dřeviny světa a neprojevují se u něj takové objemové změny jako u jiných materiálů.

od 1690 Kč/m2
(včetně 15% DPH)

Nejčastěji používané dřeviny na terasy

Modřín sibiřský
Thermowood Jasan
Bangkirai
Merbau
Massaranduba
Garapa
Bukit
Sibiřský modřín + Teak
Sibiřský modřín + Eben
Sibiřský modřín + Palisandr
Sibiřský modřín + Cedr

Postup při realizaci terasy

01/
Projektování

V prvním kroku se vybírá materiál, jeho odstín a kreslí vizualizace pokud se jedná o nepravidelný tvar a bude se muset překonat větší výška v podobě schodů do úrovně vstupu do domu. Po vypracování projektu se provede příprava podloží odpovídajícího tvaru. Navrhne se podkladní konstrukce z hranolů a rozhodne se o použití stavěcích terčů. Celá konstrukce se musí promyslet do posledního detailu. Zejména v ukončení k budově, k rohům okolních staveb, výškám terénu, napojení k chodníčkům a vůbec kladečský plán prken a případné bordury či lemování.

02/
Montáž roštu a prken

Na připravené podloží se ukotví rošt a prkna v požadovaném směru. Vybudují se potřebné konstrukce schodů. Celá konstrukce se ukončí čelními prkny a případně se olištují detaily.

03/
Povrchová úprava

Povrch se ošetří terasovým olejem značky Osmo v odstínu podle dřeviny. Povrchová úprava zajistí odolnost povětrnostním vlivům a zajistí delší stálobarevnost proti fotodegradaci slunečním zářením.

Ukázka našich prací