Zavolejte nám pro konzultaci zdarma

+420 604 208 450

Parkety-zažitý název pro vlysy

  • Vlysy lze kombinovat a skládat do rozmanitých vzorů a tvarů
  • Životnost přes 80 let
  • Přispívá ke zdravému životnímu stylu
  • Přináší pocit tepla a pohody do každého domu

Vlysová podlaha je seskládána z jednotlivých prkének – vlysů do různých tvarů, nejčastěji stromečku nebo řemene. Na výrobu dřevěných vlysů se používá rostlé tvrdé dřevo, tedy buku, dubu, jasanu, javoru, akátu, ale i exotických dřevin jako Teak, Jatoba, Merbau, Ipe, Wenge, Bambus, Dousie, Iroko, Mahagon o síle 14-21 mm. Rozměry vlysů jsou rozmanité, nejčastěji šířky 50-80 mm a délky 200-600 mm, která jsou na dvou sousedních stranách opatřena péry, na dalších dvou stranách drážkami. Klasická vlysová podlaha se dříve přibíjela na záklop, dnes se převážně lepí.

od 1462 Kč/m2
(včetně 15% DPH)

Dostupné tuzemské dřeviny - pro detail prosím kliknite na vybranou dřevinu

Dub
Buk
Jasan
Javor

Jak budeme postupovat v realizaci

01/
Kontrola stavební připravenosti

Před samotnou pokládkou musíme vyhodnotit stav potěru či suché podlahy, zda vyhovuje k montáži masivních podlah. Ta spočívá v kontrole rovinnosti, pevnosti, soudržnosti, a vlhkosti. U podlahového topení také kontrola topné zkoušky. V neposlední řadě se také sleduje teplota a vlhkost vzduchu.
V případech nevyhovujících podkladů se provedou nutná opatření. Ve většině případů se řeší zbytková vlhkost, v některých i nevyhovující pevnost. Na tyto případy je možné použít speciální zpevňující penetrační nátěry či parozábrany.

02/
Dovoz voňavého dřeva

Po kompletním dosažení stavební připravenosti je potřeba dřevo aklimatizovat. Doporučení je 7-14 dní jako minimum.

03/
Samotná montáž

Vlysy se položí do lepidla, nejlépe pružného polyuretanu. Po pokládce se provede zbroušení povrchu a celoplošné vytmelení a další jemné zbroušení. Podlahová plocha se ukončí obvodovou lištou. Na takto připravený povrch se nanesou pečetní vrstvy v podobě laku nebo tvrdého voskového oleje.

Vybrané ukázky našich prací